Szlak na Zamczysko w Starym Żmigrodzie oznakowany

Towarzystwo Miłośników Nowego Żmigrodu w uzgodnieniu z Wójtem Gminy i przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury  wykonało tabliczki oraz słupki do oznakowania szlaku wewnętrznego prowadzącego na XII – XIII wieczne zamczysko w Starym Żmigrodzie.

Oznakowanie rozpoczyna się przy drodze wojewódzkiej Nowy Żmigród- Dukla na wysokości miejscowości  Stary Żmigród . I drogami gminnymi przez las prowadzi do zamczyska.  Wszystkich chętnych mieszkańców naszej gminy, turystów zapraszamy do zwiedzenia zamczyska. Na majdanie zamczyska można zobaczyć jak kiedyś wyglądało w XII – XIII wieku zamczysko.  Zamontowana również jest tablica informacyjna opisująca historie tego miejsca.

Jest to nowa inicjatywa Towarzystwa Miłośników Nowego Żmigrodu a następna będzie oznakowanie grodziska Walik w Brzezowej.

TMNŻ