Było … nie minęło z TVP Historia

W niedzielę 15 kwietnia do Nowego Żmigrodu po wcześniejszym zaproszeniu przez Towarzystwo Miłośników Nowego Żmigrodu przybyła telewizja TVP Historia z programu „ było… nie minęło” z prowadzącym Adamem Sikorskim.

Program miał na celu realizację dokumentu o Konfederacji Barskiej na ziemiach żmigrodzkich. Ekipa TVP nagrała program w miejscu obozu Konfederatów Barskich w Ożennej, na polu bitewnym w Nowym Żmigrodzie koło mogiły na cmentarzu parafialnym, na Reducie w Mytarce oraz w Ośrodku Dokumentacji i Historii Ziemi Żmigrodzkiej. Program wyemitowany zostanie 14 maja (poniedziałek)o godzinie 21:00 w TVP Historia.

Od 15 października 2018 r. do 15 kwietnia 2019 r. Muzeum czynne na telefon do godziny 16:00 w dni powszednie