Ogólnopolskie Obchody 250. Rocznicy Konfederacji Barskiej w Nowym Żmigrodzie - zapowiedź

W związku z 250. rocznicą zawiązania Konfederacji Barskiej i ogłoszeniem Roku 2018 - Rokiem Konfederacji Barskiej oraz Jubileuszem 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Dukli (12 maja), w Nowym Żmigrodzie (13 maja) i w Iwli (19 maja)

odbędą się Ogólnopolskie Obchody 250. Rocznicy Konfederacji Barskiej w Beskidzie Niskim. Organizatorem tych obchodów jest Towarzystwo Miłośników Nowego Żmigrodu i Muzeum im. Leona Karcińskiego w Nowym Żmigrodzie oraz Muzeum Historyczne - Pałac w Dukli, przy współudziale Gminy Dukla i Gminy Nowy Żmigród. Zadanie dofinansowane jest z budżetu Województwa Podkarpackiego. Patronat Narodowy nad tymi obchodami objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Od 15 października 2018 r. do 15 kwietnia 2019 r. Muzeum czynne na telefon do godziny 16:00 w dni powszednie