Radio Rzeszów w Muzeum w Nowym Żmigrodzie

W sobotę 20 października br. Ośrodek Dokumentacji i Historii Ziemi Żmigrodzkiej – Muzeum im. Leona Karcińskiego w Nowym Żmigrodzie odwiedzili dziennikarze Polskiego Radia Rzeszów z audycją na żywo „Wolna sobota”.

Gośćmi Renaty Machnik i Bernadetty Szczypty byli Prezes Towarzystwa Miłośników Nowego Żmigrodu Jerzy Dębiec, Ksiądz Proboszcz Parafii Nowy Żmigród Stanisław Szajna oraz Prezes Stowarzyszenia „Sztetl” Dukla Jacek Koszczan.

Głównym punktem audycji były opowieści o Muzeum które funkcjonuje w odremontowanym budynku starego zajazdu zgromadzono wnim zbiory pokazujące historię ziemi żmigrodzkiej, która splata się z historią Polski. W 11 salach pokazano najdawniejsze dzieje począwszy od historii flagi przez wojny i powstania oraz codzienne życie ludzi i ich losy.

Podczas audycji od godziny 9.00 – 12.00 nie zabrakło opowieści o sanktuarium błogosławionego księdza Władysława Findysza, o konfederatach barskich i żmigrodzkich rzemieślnikach.

Od 15 października 2018 r. do 15 kwietnia 2019 r. Muzeum czynne na telefon do godziny 16:00 w dni powszednie