Wernisaż wystawy malarstwa Doroty Komborskiej Szewczyk

Wernisaż wystawy Doroty Komborskiej-Szewczyk „EGZALTOWANE FORMY WYRAZU”

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy malarstwa Doroty Komborskiej Szewczyk, który odbędzie się w dniu 16 lipca 2021 o godzinie 19.00 w budynku Muzeum w Nowym Żmigrodzie.


Wernisaż wystawy Doroty Komborskiej-Szewczyk „EGZALTOWANE FORMY WYRAZU”                        

  EGZALTOWANE  FORMY  WYRAZU

Malowanie jest dla mnie sytuacją bardzo osobistą. Różne moje pasje, fascynacje, oddziaływają na mnie i w jakiś sposób kształtują moją twórczość, podobnie jak różne radości, smutki, a nawet tragedie życiowe. Bodźcem bezpośrednim i szalenie ważnym dla mnie jest głucha cisza. Jest ona katalizatorem, przyspiesza moje reakcje, emocje i pomaga przetworzyć je na ruchy pędzla. Pozwala ominąć sferę intelektualną i tworzyć intuicyjnie, pozwala przejść bezpośrednio od nieskonkretyzowanych, nienazwanych emocji, doznań do obrazów malarskich. Kiedy „niesie mnie ona” tworzę najlepsze obrazy, takie z których nawet ja, swój najsurowszy krytyk jestem zadowolona. Malowanie to dla mnie twórcze przetwarzanie doznań na pełne egzaltacji obrazy. To, że potrafię przełożyć ten świat zewnętrzno-wewnętrzny na malarstwo uważam za swoje wielkie szczęście. Innym szczęściem, a zarazem sprawdzianem z własnego człowieczeństwa jest moje działanie na rzecz fundacji onkologicznej ALIVIA.

Uważam, że zdolność pomagania to esencja bycia człowiekiem, dlatego pomagam, bo każdy gest, nawet ten najdrobniejszy, zmienia czyjś świat, a ja dzięki temu odkrywam w sobie radość dzielenia się, co również przekłada się na moją twórczość. Maluję bardzo krótko, bo dopiero od czterech lat. W roku 2019 wzięłam udział w zbiorowej wystawie w Treviso w Italii.

 

Godziny Otwarcia

Muzeum czynne: 

Poniedziałek: 10:00 - 16:00
Wtorek: 10:00 - 16:00
Środa: 10:00 - 16:00
Czwartek: 10:00 - 16:00
Piątek: 10:00 - 16:00
Sobota: 12:00 - 16:00
Niedziela: 14:00 -17:00

 

Ceny biletów:

 

 

Wirtualny spacer

Spacer

Facebook

Licznik odwiedzin

FinansowyKatalog.pl 

Copyright © 2017 - 2024 MuzeumNowyzmigrod.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd