Jerzy Dębiec odznaczony "Złotym Krzyżem Zasługi"

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się wczoraj uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych. W imieniu Prezydenta RP dekoracji dokonała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi zostały dziś wręczone m.in. za działalność na rzecz społeczności lokalnej, na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu, za działalność na rzecz honorowego krwiodawstwa, za upowszechnianie historii Polski oraz za działalność, społeczną i charytatywną, a także za wzorowe wykonywanie obowiązków zawodowych. Wojewoda w imieniu Prezydenta RP wręczyła odznaczenia .

Jednym z dwóch odznaczonych ,,Złotym Krzyżem Zasługi" został Prezes Towarzystwa Miłośników Nowego Żmigrodu Jerzy Dębiec. Prezydent motywował to dużym zaangażowaniem w dziedzinie kultury, pracy społecznej i rozwojowi muzealnictwa na terenie lokalnej działalności. Wojewoda Ewa Leniart dziękując uhonorowanym, podkreślała ich prospołeczny i obywatelski wkład w rozwój regionu.

– Osoby uhonorowane powinny odczuwać wielką satysfakcję, iż Prezydent RP docenił ich zasługi i zaangażowanie, powinno to być także impulsem do tego, by tę działalność kontynuować, ale myślę, że jest to także zachęta dla wszystkich innych obywateli, aby także w tych dziedzinach, które są im bliskie podjęli swoją działalność, bo w ten sposób formuje się społeczeństwo obywatelskie, które jest siłą każdego państwa – zaznaczyła.

20231010 1213062

20231010 121320